Parlamentarzyści ruszyli na wyprawę!
 
 

Foto
Foto

Wyruszyła wyprawa „Parlament na szczyt dla dzieci”

22 stycznia 2015 r. wyruszyła wyprawa charytatywna parlamentarzystów na Kilimandżaro. Na konferencji prasowej zorganizowanej w przeddzień wylotu charytatywnej wyprawy  parlamentarzyści zaapelowali o wspieranie akcji. Zaśpiewali także specjalnie na tę okazję napisaną przez Jacka Cygana i Jerzego Filara piosenkę.

Wyprawa potrwa do 3 lutego 2015 r. Zdobycie szczytu planowane jest pod koniec stycznia. Uczestnicy wyprawy spotkają się także z parlamentarzystami z Tanzanii oraz złożą wizytę na cmentarzu wygnańców polskich w Tengeru. Marszałek Sejmu Radosław Sikorski oraz marszałek Senatu Bogdan Borusewicz objęli patronat nad wyprawą.

Chore dzieci codziennie zmagają się z wieloma trudnościami . Namiastką ich wysiłku jest górska wspinaczka. Wspinając się uświadamiamy sobie swoje słabości i staramy się iść dalej pokonując je – powiedziała senator Chybicka inicjatorka akcji.

Wyprawę poprowadzi znany himalaista, zdobywca „Korony Ziemi” – Tomasz Kobielski. Parlamentarzyści pod jego okiem przygotowywali się do trekkingu  już od września. Obyły się dwa zgrupowania, zdobyli Śnieżkę i Babią Górę. Jak podkreślał podczas konferencji, parlamentarzystów czeka „wiele godzin trekkingu w warunkach rozszerzonego powietrza, to nie jest zabawa i spacer”.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele fundacji, Ewa Błaszczyk oraz  Ewa Wachowicz, która razem z senatorami i posłami wejdzie na szczyt. W składzie kilkunastoosobowej grupy parlamentarzystów są senatorowie: Anna Aksamit, Alicja Chybicka, Robert Dowhan, Witold Gintowt-Dziewałtkowski, Ireneusz Niewiarowski, Witold Sitarz, Grażyna Sztark oraz posłowie: Zofia Czernow, Maria Janyska, Bożena Kamińska, Adam Kępiński i Ligia Krajewska. Wyprawę czynnie wspierają senatorowie Helena Hatka i Andrzej Szewiński oraz posłowie Krystyna Kłosin i Monika Wielichowska.

Parlamentarzyści, nagłaśniając akcję, chcą zachęcić do pomocy chorym dzieciom. Beneficjentami są podopieczni Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, dzieci w śpiączce w klinice „Budzik” stworzonej przez Fundację „Akogo?”, podopieczni Fundacji „Polsat”, dzieci niepełnosprawne będące pod opieką Fundacji „Promyk Słońca”, a także dzieci na Ukrainie i w Tanzanii, które wspiera Fundacja Solidarności Międzynarodowej.

Parlamentarzyści uczestniczą w trekkingu w ramach urlopu i każdy z nich sam pokrywa koszty swojego udziału w wyprawie.

Wszyscy, którzy zechcą wesprzeć charytatywny cel, mogą wysłać specjalnego smsa o treści "Pomagam" na nr 72 792 lub wpłacić pieniądze na nr konta: PLUS BANK S.A. o/Warszawa 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 - z dopiskiem: "Kilimandżaro".

Relacja z wyprawy będzie zamieszczona na senackim profilu na Facebooku.

  
 

 
45-052 Opole, ul. Oleska 1/1-1c
tel. 77 402 11 82
e-mail: biuro@adamkepinski.pl

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS