Nowa siedziba Hufca Nysa
 
 


W sobotę 21 lutego Poseł Adam Kępiński uczestniczył w uroczystości otwarcia nowej siedziby
Hufca ZHP im. Karpatczyków w Nysie. 

Otwarcia dokonała pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Dąbrowskiego w Nysie Eulalia Woźniak w towarzystwie Komendanta Hufca hm. Adama Mazguły. Harcówka powstała w rekordowym tempie przy znacznym zaangażowaniu rodziców harcerzy, przyjaciół, przedsiębiorców nyskich, Burmistrza Nysy i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5.

Było przecięcie wstęgi, prezentacja dokonań i planów hufca na 2015 rok oraz zaproszenie na odbywający się w Nyskim Domu Kultury Festiwal Harcerskich Estrad Hufca Nysa.
w Festiwalu wzięli udział Harcerze, Zuchy, harcerze i wędrownicy, wszyscy rywalizowali w kilku konkurencjach. nawet Komendant Hufca zaprezentował  jeden z utworów. Pełna sala dzieci młodzieży i rodziców, dziesiątki wykonawców w harcerskich mundurach i atmosfera wyjątkowego święta: Dnia Myśli Braterskiej - to cechy Festiwalu.

Komendant Chorągwi Artur Ośko wręczył wyróżniającym się drużynowym List Pochwalny Naczelniczki ZHP dla pwd. Korneli Kulak i pwd. Grzegorza Nowackiego.

W dniach 21-25 maja 2015 odbędzie się Międzynarodowy Zlot Skautów InterCamp.
Międzynarodowy zlot skautów organizowany od 1967 roku, kiedy to miał miejsce w Holandii, w miejscowości Welleroi. W zlocie zwykle bierze udział od 2000 do 3000 skautów.  W tym roku miejscem InterCampu będzie Nysa!!!


FotoFotoFoto
  
 

 
45-052 Opole, ul. Oleska 1/1-1c
tel. 77 402 11 82
e-mail: biuro@adamkepinski.pl

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS