Zgodność Konstytucji RP z Pismem Świętym
 
 

Foto

Czy po wyborach czeka nas wniosek o rozpatrzenie zgodności Konstytucji RP z Pismem Świętym?

Coraz częściej bierzemy pod uwagę czarny (dosłownie i w przenośni) scenariusz zmian w polskiej rzeczywistości po wygranej PiS-u w wyborach parlamentarnych 2015.

Co na pewno nas czeka w nowej, czyli XIX-wiecznej, rzeczywistości:

  • zdelegalizowanie świeżo ustanowionego in vitro,
  • całkowity zakaz aborcji pod karą wiezienia dla matki oraz lekarza,
  • matura z religii i dodatkowo przedmiot „etyka katolicka” w szkołach wszystkich poziomów  (skoro „wiadomo, że nie ma w innej moralności, niż katolicka”),
  • intronizacja Chrystusa króla,- ustanowienie przewodniej roli mediów z Torunia,
  • budowa świątyń z budżetu państwa (jedna Świątynia Opatrzności to za mało w kraju, który ma być ostoją katolicyzmu i fenomenem religijnym na skalę światową).

To nie Państwo będzie kontrolowało Kościół, tylko odwrotnie.

Jeśli sądzisz, że Cię to nie dotyczy, bo nie chodzisz do kościoła – to tym bardziej Cię to dotyczy, bo  Kościół przyjdzie po Ciebie!

Dla nakreślenia tła tej sytuacji warto podać fakty mające miejsce już teraz, w XXI wieku w środku Europy w kraju należącym do Unii Europejskiej i innych cywilizowanych struktur.

Od 25 lat w polskich szkołach wszystkich etapów edukacyjnych są lekcje religii opłacane z budżetu państwa. Obecnie 2 razy w tygodniu (to więcej, niż chemia czy biologia np. w gimnazjum), a ocena z religii obecna jest na świadectwie. Liczba etatów nauczycieli religii w 2014 r. wynosiła prawie 21 tysięcy, a koszt wynagrodzeń nauczycieli religii wyniósł w tymże roku 1 mld 344 mln zł. Natomiast przeciętne wynagrodzenie nauczyciela religii  wynosiło ponad  4 tysiące złotych.

Biorąc pod uwagę, że rodzice dzieci z rzadkimi chorobami (np. z tzw. skórą motyla) muszą szukać pieniędzy na leczenie swoich dzieci samodzielnie, bo nie ma ich NFZ, jest to zadziwiające. Przecież każde dziecko, zwłaszcza dla katolika, jest najcenniejsze. Poza dziećmi z in vitro, oczywiście.

Posłowie, ministrowie chętnie uczestniczą w wydarzeniach kościelnych, biorą udział we mszach, każde Państwowe święto czczą mszą lub procesjami, swobodnie goszczą biskupów i innych hierarchów kościelnych, biorą udział w pielgrzymkach, urzędy organizują „opłatki”, szkoły rekolekcje i itp.

Nie odebrano Kościołowi nigdy żadnych przywilejów, cackano się  nim przy podpisywaniu Konwencji w sprawie Przeciwdziałania przemocy w rodzinie, planach dotyczących ewentualnej ustawy o związkach partnerskich, a pomysł opodatkowania przychodów Kościoła i wiernych zgasł szybciej, niż się pojawił. 

Nikt też głośno nie staje w obronie księdza Lemańskiego, ani nie potępia pedofilii w Kościele – dlaczego? Przecież dobro dziecka jest najważniejsze! Czyżby i pedofilia wzmacniała polską rodzinę,  jak robi to przemoc, a niszczy prawdziwą polska rodzinę związek partnerski Roberta Biedronia, edukacja seksualna oraz in vitro.

Wygłoszone przez prezesa Kaczyńskiego na Jasnej Górze w towarzystwie różnych „ekscelencji” i „eminencji”: Nie ma innej moralności, niż katolicka nabiera nowego wymiaru. Jest inna moralność, a za katolicką dziękujemy.

Po wygranej PiSu znów trzeba będzie śpiewać „Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie”...

  
 

 
45-052 Opole, ul. Oleska 1/1-1c
tel. 77 402 11 82
e-mail: biuro@adamkepinski.pl

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS