Polska zapłaciła terrorystom
 
 

Foto


Poseł Adam Kępiński składa do Prokuratury  zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Grzegorza Schetynę Ministra Spraw Zagranicznych, Mateusza Szczurka Ministra Finansów oraz Agnieszkę Królikowską Generalnego Inspektora Informacji Finansowej polegającego na podjęciu decyzji  wypłaceniu w maju br. islamskim terrorystom odszkodowań w wysokości ponad 200 tysięcy euro z tytułu pobytu w latach 2002 – 2003 w rzekomym tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach. 

Zasądzone przez Trybunał odszkodowanie zostało w Polsce skrytykowane przez wszystkie środowiska polityczne od prawicy do lewicy.

Politycy mówili wyrok Trybunału komentowali w tych słowach:

  •  Polska nie może płacić za bestialstwa dokonywane prze tych, którzy się tych bestialstw dopuszczali” (J. Brudziński – PIS);
  • Jest to smutne, że zbrodniarze dostaną odszkodowanie” (J. Kalinowski - PSL);  
  • Jeśli te pieniądze mają posłużyć celom zbrodniczym, to jest podstawa do zakwestionowania sposobu ich przekazania”(H. Wujec – Kancelaria Prezydenta RP);
  • Nie finansować zbrodniarzy i terrorystów” (R. Grupiński – PO);Zasądzone w Strasburgu odszkodowanie może pójść na konstruowanie kolejnych bomb, na ostrzenie mieczy, którymi się będzie gardła podrzynać” (J. Wenderlich – SLD);  
  • Ani grosza nie można płacić mordercom. Jeżeli Trybunał jest taki hojny, to niech zacznie ferować wyroki, które w konsekwencji wypłacałyby odszkodowania ofiarom, a nie mordercom.” (L. Miller - Przewodniczący SLD).

Wobec wątpliwości, że terroryści (Saudyjczyk i Syryjczyk), którzy dostali odszkodowanie w ogóle przebywali w więzieniu w Polsce oraz braku zainteresowania Trybunału polskim śledztwem w tej sprawie, pojawiają się pytania:

- Dlaczego na podstawie poszlakowego dochodzenia płacimy terrorystom prawdziwe pieniądze?

- Czy to właściwa droga, by najpierw wysyłać polskich żołnierzy na wojnę z islamskimi terrorystami, a następnie płacić odszkodowania wrogowi?

- Jaki jest sens walki z terroryzmem, jeśli wspomagamy ich finansowo?

- Czy sprawiedliwość ma polegać na tym, że za domniemane więzienie duże pieniądze płacą polscy obywatele, podczas gdy CIA umywa ręce i nawet nie czuje potrzeby poznania wyników śledztwa w tej sprawie?

- Czy nasi sojusznicy (USA) tak samo lekką ręką płaciliby pobratymcom sprawców zamachu z 11 września?

- Czy prawdziwe musi być powiedzenie: kto szybko płaci ten dwa razy płaci? - tylko żeby za drugim razem nie była to krew Polaków.

  
 

 
45-052 Opole, ul. Oleska 1/1-1c
tel. 77 402 11 82
e-mail: biuro@adamkepinski.pl

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS