Debata Kandydatów na Senatorów
 
 


W dniu 28 września 2015 roku Poseł Adam Kępiński  jako kandydat na Senatora zorganizował i przeprowadził  w Hotelu Best Western w Opolu debatę na temat problemu uchodźców w Polsce.

Zaproszenie do debaty przyjęło trzech z ośmiu kandydatów do Senatu z okręgu 52:  Róża Malik z Mniejszości Niemieckiej, Jan Krzesiński z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Piotr Wach z Nowoczesnej.

Wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni co do tego, że problem uchodźców jest znaczący dla wszystkich państw Unii Europejskiej, może okazać się dużym wyzwaniem także dla Polski, a oczywiste jest, że jako kraj musimy podjąć  konkretne kroki, zmierzyć się z problemem, nie możemy udawać, że problem ten nas nie dotyczy.
 
Każdy z uczestników debaty wyraził swój pogląd na problem przyjmowania uchodźców z Afryki, argumentując swoje zdanie względami ekonomicznymi, światopoglądowymi, kulturowymi i gospodarczymi.

Nie było diametralnych różnic między stanowiskami debatujących. Poza różnicami ideologicznymi, Kandydaci podkreślali wymiar ekonomiczny uchodźctwa.

Debata była okazją do poznania poglądów Kandydatów na Senatorów w tej ważnej społecznie kwestii, lecz także możliwością szerszego zaprezentowania swojego programu wyborcom.

FotoFotoFoto
  
 

 
45-052 Opole, ul. Oleska 1/1-1c
tel. 77 402 11 82
e-mail: biuro@adamkepinski.pl

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS